buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
Stopy diabetyków
1
1
1
1
Profesjonalna, regularna pielęgnacja stóp w gabinecie podologicznym jest szczególnie istotna u osób chorych na cukrzycę. Odpowiednia pielęgnacja stóp diabetyków pomaga zapobiec rozwinięciu się zespołowi stopy cukrzycowej.
Podolog posiada wiedzę, umiejętności i sprzęt niezbędny do bezpiecznego wykonania specjalistycznego zabiegu pielęgnacji stóp u diabetyków.
Profesjonalna opieka nad stopami diabetyków!

Cukrzyca może doprowadzić do uszkodzenia nerwów i utraty czucia w stopach czyli neuropatii; co powoduje upośledzenie odczuwania bólu, temperatury, nadmiernego ucisku. W przebiegu cukrzycy dochodzi także do uszkodzenia naczyń krwionośnych - angiopatii i zaburzeń ukrwienia kończyn dolnych.
Neuropatia i angiopatia w połączeniu z urazem mechanicznym są czynnikami doprowadzającymi do powstania zespołu stopy cukrzycowej.

Do działań profilaktycznych należy pozostawanie pod stałą opieką gabinetu podologicznego oraz właściwa pielęgnacja domowa i przestrzeganie zasady nie rób niczego sam przy swoich stopach! Nawet niewielkie skaleczenie w obrębie stóp może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Pielęgnacja domowa stóp diabetyka codziennie:
  • oglądaj dokładnie stopy (część podeszwową, paznokcie, przestrzenie międzypalcowe)
  • myj stopy w wodzie o temp. nie przekraczającej 37ºC
  • osuszaj stopy, zwłaszcza w przestrzeniach międzypalcowych
  • stosuj kremy nawilżająco-natłuszczające z pominięciem przestrzeni miedzypalcowych
  • sprawdzaj wnętrze butów przed załaożeniem
  • spaceruj i ćwicz stopy