buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
buton-link
Grzybica
Grzybica paznokci jest częstym problemem spotykanym w gabinecie podologicznym. Jest dolegliwością bardzo rozpowszechnioną, łatwo się nią zarazić, dotyczy osób w każdym wieku. Płytka paznokciowa przybiera charakterystyczny wygląd staje się matowa, zmienia zabarwienie od białawego przez żółty do brunatnego, jest krucha, pogrubniona. O zajęciu płytki paznokciowej przez grzybicę może świadczyć nawet jeden z tych objawów, w długotrwałym przebiegu paznokieć ulega całkowitej deformacji. Dla pacjenta leczenie jest długotrwałe i trudne.
W zaawansowanych przypadkach najlepsze efekty daje połączenie leczenia miejscowego i doustnego z jednoczesnym zastosowaniem zabiegów pogologicznych.
Przy niewielkim zajęciu płytki paznokciowej przez grzybicę wystarczającym jest wykonywane w gabinecie podologicznym mechaniczne usunięcie zmienionego paznokcia i uzupełnienie ubytku masą przeciwgrzybiczą aby zabezpieczyć odrastający paznokieć.

Po zabiegu rekonstrukcji wymagane są wizyty kontrolne w gabinecie w celu obserwacji paznokcia odbudowanego, aż do pełnego odrostu zdrowego paznokcia.

Efekty zabiegów podologicznych:

Efekt przed Efekt końcowy

11

Co sprzyja grzybicy paznokci?

  • miejsca publiczne: baseny, hotele, szatnie sportowe
  • osłabienie odporności
  • długotrwałe leczenie antybiotykami, lekami immunosupresyjnym
  • urazy paznokci
Pamiętajmy! Najważniejsza jest profilaktyka!